V pondělí 12.9. 2022 se vydaly oba nové první ročníky se svými třídními učitelkami na nejen informativní prohlídku Mariánských Lázní, které se po dobu čtyřletého studia stanou jejich druhým domovem.
Dopolední i odpolední program se skládal z několika bodů. Hned ráno byli studenti nastoupeni u budovy naší školy, kde se třídy zvěčnily a v svižném tempu pokračovaly do lázeňské zóny, kde je v 9.00 svou romantickou melodií uchvátila zpívající fontána.
Po tomto neopakovatelném zážitku nastalo očekávané seznamování v podobě několika her řízených třídními učitelkami.
Další bod programu byl vysokohorský výšlap k hotelu Krakonoš, při kterém se mnozí zapotili, ale bez jakýchkoli obětí všichni dorazili k cíli. Miniaturpark Boheminium je po zpívající fontáně další nezapomenutelnou atrakcí našeho města a tak byla jeho návštěva samozřejmě zařazena do naší akce.Studenti se ve svých týmech s energií vrhli na plnění úkolů, které se po návštěvě parku vyhodnotili a samozřejmě i ocenili.
Následovaly ještě zastávky za hotelem Krakonoš, u dančí obůrky a u rozhledny Hamelika a pak už nás čekala trochu dobrodružná cesta lesem zpět do lázeňského území.
Doufám, že tato první společná akce splnila svůj účel trochu více se poznat a seznámit se s krásami malebného města a jeho okolí.

Mgr. Šárka Jeřábková, třídní učitelka