Dne 30.3.2022 proběhl v prostorách Středního odborného učiliště Domažlice 15. ročník soutěže Hrnečku vař. Tématem letošního ročníku bylo „Vaření naslepo – jaro našich babiček“. Soutěž byla určena pro dvojice žáků oboru Kuchař – číšník. Naši školu reprezentovali žáci ve složení Tereza Kvasničková (2. ročník) a David Galba (3. ročník).

Soutěžním úkolem každého týmu bylo připravit čtyři porce tříchodového menu dle zadání a daných surovin, v časovém limitu 120 minut. Hlavními kritérii hodnocení byla nápaditost zpracování daných surovin, kreativita, chuť, vzhled, servis, organizace práce, hygiena a přístup k zadanému tématu. Hodnotiteli a degustátory soutěže byli členové Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Diplomy a ceny soutěžícím předal hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Přestože našim žákům tentokrát unikla místa na stupních vítězů a umístili se na 4. místě, BLAHOPŘEJEME a děkujeme za skvělou reprezentaci. Poděkování patří též učitelce odborného výcviku paní Aleně Paroubkové, která žáky na soutěž připravovala.